| Хранителни стойности за | 100 г |
|---|---|
| Енергийност (ккал/ kJ) | 92,62 /385,71 |
| Въглехидрати (г) | 26,77 |
| от които захари (г) | 0,36 |
| Мазнини (г) | 1,92 |
| от които наситени (г) | 1,38 |
| Протеини (г) | 1,04 |
| Сол (г) | 0,48 |
Историята на Maestro и хората в кухнята:
“Ние сме малка семейна пекарна с идея, задвижена от нарастващата съвременна необходимост и безграничното желание за безкомпромисно качество.
Съвсем логично, както може би се досещате, в нашето семейство също има член, който по принуда се налага да консумира безглутенови храни и така с годините понатрупахме знания и опит. Липсата на предлагане на такъв тип свежи печива в Русе и нашата, бихме я нарекли смелост, доведоха до създаването на Безглутенова пекарна Maestro.
Дори за миг пред нас не е стояла дилемата какви печива да предлагаме – само и единствено БЕЗ глутен, за да сме сигурни в напълно чистата среда. По този начин искаме всички наши потенциални клиенти да бъдат спокойни, че няма никакъв шанс някой от нашите продукти да е част от кръстосано замърсяване с глутен.
Наясно сме, че в съвременния свят, освен проблемът с глутена, сериозно нараства и този с лактозата. Това е причината да вземем решение част от продуктите ни да са едновременно без глутен и без лактоза. Там, където е възможно, напълно изключихме млечните продукти в състава.
Разбира се, в тази номенклатура намериха място и някои веган предложения, които признаваме за нас бяха предизвикателство.
Дори напитките, които ще предлагаме, бяха внимателно подбрани, за да отговарят на цялостната концепция на нашата постепенно сбъдваща се мечта.”

Отзиви
There are no reviews yet